- Címlap
- Társadalom
- Világhír
- Életmód
- Kultúra
- Tudomány
- Sport
- Egyház
- Beszállhatok?
- Blogok
- Fórum
- Dossziék
- Film
- Videók
- Játék
- RSS
Mai morzsa
|
Sport
2011-06-04 07:00:00 Zsiga Gyula a Veszprém és a Szeged megszorítására készül az új klubbalÖsszefogás után lehet újra nagy a FradiLegutóbb 18 éve vezetett férficsapatot a Dunaferr női együttesével anno BL-t nyert Zsiga Gyula, aki mostantól az FTC és a PLER fúziójából létrejött klub edzője lesz. Az összefogás mentette meg a két fővárosi klubot!„Miután a montenegrói, kapitányi megbízásomnak vége lett, a másodosztályú váci férficsapathoz szerződtem: először kicsit furcsa volt, mert 18 évig női együtteseket vezettem, de gyorsan megszoktam a különbségeket” – részletezte élete újabb fordulópontját Zsiga Gyula, aki a magyar kézilabdaedzők egyik meghatározó egyénisége.
Zsiga karrierje gyorsan ívelt felfelé, már az első komoly csapatával, a Vasas női együttesével BEK-döntőt játszhatott. A Vasas akkor ugyan kikapott a kor legnagyszerűbb csapata, a világválogatottnak is beillő osztrák Hypótól, de az ezüst megalapozta Zsiga szakmai karrierjét. A Dunaferr élén aztán átélhette minden edző álmát, s a magasba emelhette a Bajnokok Ligája-trófeát. A női válogatott élén is dolgozott, s ahol megfordult, általában eredményes volt. Így került a montenegrói női válogatott kispadjára, ám hiába volt relatíve sikeres, a helyi viszonyok között nehezére esett eligazodnia. A szövetség elnöke, de még a csapatvezető is rendszeresen beleszólt a munkájába, így végül mindkét fél jobbnak látta, ha elválnak útjaik.
Zsiga a napokban az új budapesti férfiklub, a Ferencváros és a PLER fúziójából létrejött együttes vezetőedzője lesz. A két klub közül a Fradi volt az eredményesebb, az idei bajnokságban meglepetésre a harmadik helyen végzett, ennek ellenére szűk határok között mozoghatott. A fővárosi élcsapatok elsorvadása évtizedek óta tartó folyamat, és ma egyetlen budapesti klub sem tud labdajátékban bajnokságot nyerni. A vidéki sport átvette az irányítást: fociban a Videoton, kosárlabdában a Szolnok és a Sopron, kézilabdában a Veszprém és a Győr, jégkorongban a Fehérvár, míg vízilabdában az Eger abszolválta a bajnoki aranyat. Eközben Budapesten sorban szűntek meg a klubok. A fuzionáló két csapat bevallottan ezt akarta elkerülni, amikor a túlélésért, az előrelépésért hajlandó volt összefogni és a különböző érdekek ellenére közös nevezőre jutni.
Az FTC–PLER-házasság már rövid távon is sikerrel kecsegtet: „A két klubnak eddig egy-egy jó képességű sora volt, mostantól egy klubnak lesz kettő” – elemezte a bővülő lehetőségeket Zsiga, aki nagy fantáziát lát az egyesülésben. Szerinte a mai kézilabdában alapvetően fontos, hogy amikor az edző pihenteti az első sort, ugyanolyan erősségű másodikat tudjon a pályára küldeni. A férfi-női csapatok közötti különbséget edzői szempontból nem tartja sokra, hiszen „mindenhol dolgozni kell, és megmagyarázni, hogy mit miért csinálunk”. Különbségként említette, hogy a férfiak játéka sokkal dinamikusabb és attraktívabb; annyira gyors, hogy gyakran a nézők sem értik, mi történik a pályán.
S. V. A. Fotó: cunder.hu
|
Hírsor
A hét java
|
|