- Címlap
- Társadalom
- Világhír
- Életmód
- Kultúra
- Tudomány
- Sport
- Egyház
- Beszállhatok?
- Blogok
- Fórum
- Dossziék
- Film
- Videók
- Játék
- RSS
Mai morzsa
|
Sport
2011-11-20 19:30:00 „Semmi nem indokolja egyetlen egyesület ilyen mértékű dominanciáját”Bojkottálhatja a válogatottat a FerencvárosA Ferencváros a női kézilabda-válogatott bojkottját is megfontolja, amennyiben a leváltott Konkoly Csaba helyére a nemzeti csapat norvég szövetségi kapitányát, Karl Erik Böhmöt nevezik ki a Győri ETO élére.Lapunk több cikkben foglalkozott a kor legjobb magyar női kézilabda csapatánál történtekkel: az itthon egyeduralkodó Győri ETO vezetése ugyanis leváltotta Konkoly Csaba vezetőedzőt, és a helyére a sportági pletykák szerint a női válogatott norvég szövetségi kapitányát, a nyitóképünkön látható Karl Erik Böhmöt nézte ki. Csakhogy ez nem tetszik mindenkinek. Az FTC női kézilabda-szakosztálya közleményben tiltakozott a „szakágában aggályosnak tartott” tendenciák miatt: amint a zöldek elnöksége írta, a kommünikét azért csak vasárnap hozták nyilvánosságra saját honlapjukon, mert „a legcsekélyebb zavart sem szerettük volna kelteni a női válogatott romániai nemzetközi tornája előtt, illetve során”.
A szakosztályvezetés leszögezte, messzemenően egyetértett Vetési Ivánnal, az MKSZ elnökével, amikor a női válogatott élére a kluboktól független, főállású szövetségi kapitányt nevezett ki. A norvég Karl Erik Böhn megbízását részben azért támogatta a Fradi, mert a menedzsment meggyőződése szerint a feladat nagysága és rangja, a női szakág utóbbi időben ingataggá vált helyzete egyaránt a döntés mellett szólt. Csakhogy a Ferencváros elfogadhatatlannak tartaná, ha Böhn kapitányi munkája mellett egyúttal klubedzői feladatot is vállalna, különösen, ha ez a válogatottba játékosokat adó klubok megkérdezése nélkül történne meg. „Ezen álláspontunk természetesen nem a Győri Audi ETO KC ellen szól, őszintén kívánjuk az ETO-nak, hogy nyerje meg a Bajnokok Ligáját, hiszen ez a magyar kézilabdázás sikere és érdeke is lenne” – szólt a közlemény.
Ellenérvként ugyan fel lehetne hozni, hogy a férfiválogatottat és az MKB Veszprémet is ugyanaz a szakember, Mocsai Lajos irányítja, csakhogy ő előbb volt klubedző, és utána lett kapitány, ami a Fradi értelmezése szerint döntő különbség. „Reméljük, minden érintett mérlegeli és elfogadja érveinket, és ebben az esetben nem kényszerülünk abba a roppant sajnálatos helyzetbe, hogy mérlegelnünk kelljen a ferencvárosi játékosok válogatottbeli szerepvállalásának lehetőségeit” – lebegtette meg a bojkott lehetőségét a népligeti vezetés. A Fradiban aggályosnak tartják, hogy amennyiben Böhn lenne a Győri Audi ETO KC vezető edzője, akkor vele együtt mind a három, világversenyeken induló korosztályt győri kötődésű szakember vezetné, hiszen az elmúlt héten a két utánpótlás szövetségi kapitány személyében szintén ehhez a klubhoz tartozó szakembereket neveztek ki. A problémát az okozza, hogy a Fradi szerint a kinevezéseket semelyik esetben sem előzte meg komoly szakmai konzultáció, az utánpótlás klubok vezetőségét és a ligát sem avatták be az előzményekbe.
„Magyarországon országos népszerűségű és elterjedtségű a sportág, eredményeket és tehetségeket mindenütt találni, így semmilyen körülmény nem indokolja egyetlen egyesület ilyen mértékű dominanciáját, már-már kizárólagosságát. Amennyiben az előző két pontban megfogalmazott aggályaink ellenére megvalósulhatnak a Győri Audi ETO KC elképzelései, akkor a továbbiakban egy ilyen mértékű egyoldalú dominanciához nem tudunk díszletként szolgálni a nemzeti utánpótláscsapatok edzőit tekintve” – fogalmazott az FTC női kézilabda szakosztálya a közleményben. Az írás egyúttal leszögezte: nem valaki ellen, és nem is kizárólag a Ferencváros, hanem a magyar kézilabda érdekében fogalmazták meg kifogásaikat.
– mi –
|
Hírsor
A hét java
|
|