A mindennapi.hu portál a tartalmait jelenleg nem frissíti, az eddigi tartalmak továbbra is megtekinthetőek.
Sport
2011-08-14 07:00:00

Egyre feljebb jut a szurkolók által alapított Ferencvárosi FC

Az igazi Fradi-szív

Három éve alapították az FFC-t, azóta minden évben bajnokságot nyert a zöld-fehér szurkolói csapat, amely ma délután fennállása legnagyobb meccsét játssza, az NB II-es Vác ellen.

Nem volt túl vidám a Fradi-szurkolók élete 2008 nyarán. A csapat a másodosztályban vergődött, egyre több kilátástalan légiós öltötte magára a zöld-fehér mezt, sötétnek tűnt a jövő. Talán ez is motiválta azt a maroknyi fiatalembert, akik 2008 júliusában megalakították a Ferencvárosi Football Clubot. Saját pénzüket a sportra áldozó lelkes amatőrökből, akik a magyar futball legalacsonyabb osztályából, a BLASZ IV-ből indultak.

Ünnep az Albert-stadionban

Akkoriban Bánki József volt az FTC sajtófőnöke, az egykori kiváló Fradi-játékost kereste meg az alakulófélben levő szurkolói csapat. „Megértő volt a vezetőség, és segített az indulásnál, így igazi Fradi-mezben játszhattak ezek a lelkes emberek, akikről nagyon sokan példát vehetnének a magyar sportban. Azóta is figyelem az FFC eredményeit, eddig minden évben bajnokságot nyert, egyre feljebb jut, a Magyar Kupában pedig augusztus 14-én a Vácot fogadja” – mesélt a múltról és a jelenről Bánki József. Az FFC a BLASZ IV. 3. csoportját imponáló fölénnyel, 21 győzelemmel és 1 döntetlennel nyerte meg. Utolsó bajnokijukat az Albert-stadionban játszották, itt ünnepelhette a csapat első bajnoki címét.

Egy osztállyal feljebb sem volt gondja a zöld-fehér szurkolói együttesnek, sőt. A Budapest Bajnokság III. osztályán még meggyőzőbb fölénnyel száguldottak végig, minden mérkőzésüket megnyerték, így százszázalékos teljesítménnyel hozták a bajnokságot, s léptek újra egy osztállyal feljebb. A fővárosi másodosztály mezőnye már jóval erősebb, ám ez a szezon sem jelentett megállást a csapatnak. Igaz, itt becsúszott két vereség, de izgalomra nem volt túl sok ok a bajnoki hajrában, hiszen a Ferencvárosi FC 13 pontos előnnyel szerezte meg az aranyérmet.

FFC–Újpest az Üllői úton

Időközben a kupaporondon is megvillant a csapat, hiszen a 2010/11-es szezonban megnyerte a Budapest Bajnokságokban szereplő klubok számára kiírt kupát (a döntőben a két osztállyal feljebb szereplő Voyage SE-t verte 3-2-re), s ezzel felkerült a Magyar Kupa főtáblájára. Itt előző vasárnap (augusztus 7-én) a Tardosi FC-vel találkoztak a zöldek. A tardosiak az előző szezonban bajnokok lettek a Komárom-Esztergom meggyei bajnokság első osztályában, ám az FFC-vel nem bírtak, a szurkolói csapat 1-1-es döntetlen után, a tizenegyespárbajt 5-3-ra nyerve jutott tovább. Következik az MK második köre, ahol ausztus 14-én (azaz ma) délután háromkor az NB II-es Vác vár az FFC-re. Ha pedig továbbjut, előbb-utóbb összefuthat az FTC-vel is.

„Na, arra a meccsre szerintem nem állna ki a csapat, képzeljék csak el, olyan lenne, mintha a fiúnak az apjával kellene kardoznia. De mondjuk egy FFC–Újpest kupameccs az Üllői úton… Nem hangzik rosszul!" – mondta Bánki József.

Nálunk nincs fizetés, nincsenek idegenlégiósok, itt mindenki egyvalamiért hajt, ez a Ferencváros, és mindenkit egyvalami éltet: a Fradi szív!

AZ FFC hitvallását talán érdemes volna megismertetni néhány FTC játékossal is.