A mindennapi.hu portál a tartalmait jelenleg nem frissíti, az eddigi tartalmak továbbra is megtekinthetőek.
Sport
2011-10-02 20:30:00

16 350 induló nevezési rekordot döntött a budapesti maratonon

Futócsúcs Budapesten – KÉPRIPORT

Rekordnak számító 16 350 atléta nevezett a 26. Spar Budapest Nemzetközi Maraton és Futófesztiválra, melynek maratoni versenyében Földingné Nagy Judit, illetve a kenyai Elisha Kiprotich győzött vasárnap.

A szervező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint a magyarok mellett 53 országból 2000 külföldi futó is indult, s az ország legnagyobb szabadidős sportrendezvényének minden távjára, a klasszikus 42,195 km-re, illetve 30 km-re, a 7 km-es minimaratonra és a 3,5 km-es maratonkára egyaránt rekordnevezés érkezett. A maratoni távon az első hat helyezett pénzdíjat is kapott, a győztesek 150-150 ezer forintot.

Futókért KATTINTSON A FOTÓRA!

Időeredményért is lehetett volna jutalmat kapni: a férfiaknál 2:12:09-en, a nőknél pedig 2:28:50-en belüli eredményért járt volna egymillió forint, de a szintet senki sem teljesítette. A 42,195 km-re öt-, illetve háromfős váltók is nevezhettek, de volt 600 méteres családi futás is a fesztiválon.