- Címlap
- Társadalom
- Világhír
- Életmód
- Kultúra
- Tudomány
- Sport
- Egyház
- Beszállhatok?
- Blogok
- Fórum
- Dossziék
- Film
- Videók
- Játék
- RSS
Mai morzsa
|
Társadalom
2011-07-05 09:00:00 Nem tekintették partnernek a tapasztalt hajléktalantCsak dísznek kellett a kormányzati marketingarc?A Nemzeti Erőforrás Minisztérium elbocsátotta marketingarcát, aki megpróbálta betölteni a munkaköri leírásában foglaltakat: képviselte a hajléktalanokat.Balog Gyula részt vett abban a programban, amit a minisztérium szervezett a hajléktalanságot megtapasztalt emberek szakértővé képzésére. A nyolc hónapos felkészítés után, február 1-jén a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézethez került tapasztalati szakértőnek, havi 35 ezer forintért, de saját állítása szerint ezután azt sem mondták meg, ki a főnöke, vagy egyáltalán mit kellene csinálnia, ezeket csak az ő kérésére sikerült tisztázni.
Hivatalos alkalmazottként egyetlen feladatot kapott, amit tíz napon belül el is végzett A Város Mindenkié Csoport (AVM) minisztériumi alcsoportjának segítségével; munkája egyáltalán nem állt arányban a sajtómegjelenéseivel és a felvételét övező sajtóvisszhanggal. Kérdésünkre, miszerint inkább csak marketingarca volt-e egy nem létező konzultációnak, egyértelműen helyeselt, továbbá kifejtette, hogy egyáltalán nem kíváncsiak a hajléktalanságot tényleg megtapasztalók véleményére, sőt a döntéshozáskor az általuk elfogadhatóbbnak vélt alternatívákat a szemétbe söprik, és a rendészeti megoldásokat preferálják. A szakértők képzésének a célja az volt, hogy konzultálva az érintettekkel közösen létrehozzanak egy középtávú hajléktalanügyi stratégiát, amit többek között az uniós irányelvek is elvárnak. A stratégia állítólag megszületett, ugyan az érintettek valódi bevonása nélkül, amint az Balog szavaiból is kiderült. Ő személy szerint az internetről tájékozódott, hogy a minisztérium milyen „túlélőpontok” létrehozását tervezi. A pontokat az AVM ellenezte, így tiltakozott is, de azon kívül a tapasztalati szakértők alapvetően elfogadhatónak tartják a stratégiát, ami azonban − a megkérdezett szavaival − már „parkolópályára” került.
Balog Gyula már másfél hónap után érezte, hogy nem tekintik valódi partnernek, inkább csak eszköznek, ezért az AVM blogján beszámolt az élményeiről, és néhány nappal később (június 4-én) egy lapnak is nyilatkozott az ügyben. A minisztérium reakciója gyors és egyértelmű volt: június 1-jén keltezett levéllel felmondtak neki − szerinte az sem kizárható, hogy visszadátumozták a levelet, és valójában az interjú után született a határozat. A minisztérium jelezte neki, hogy az ő feladata a munkaadójának az érdekeit védeni az AVM véleményével szemben, ami mindenképpen ellentmondásban áll a feladatköri meghatározásában foglaltakkal, miszerint tapasztalati szakértőként közreműködik iskolai programban, lakhatással kapcsolatos kormányzati intézkedések előkészítésében és a hajléktalanstratégia munkacsoportjaiban. Az AVM mindenesetre továbbra is folytatja kampányszerű tiltakozását a stratégia „parkolópályára” helyezése és a rendészeti intézkedések miatt – hangsúlyozta Balog. A minisztérium és a képviselők felé levélben juttatják el nemtetszésüket, felszólalnak a szociális bizottság ülésén, de a továbbiakról egyelőre nem adhatnak tájékoztatást.
|
Hírsor
A hét java
|
|