- Címlap
- Társadalom
- Világhír
- Életmód
- Kultúra
- Tudomány
- Sport
- Egyház
- Beszállhatok?
- Blogok
- Fórum
- Dossziék
- Film
- Videók
- Játék
- RSS
Mai morzsa
|
Életmód
2011-06-27 08:00:00 Hangzatos szavakkal édesgetik magukhoz a fiatalokatA Facebookon keresztül szivárog be a szcientológiaA Szcientológia Egyház a közösségi oldalakat - Facebook, StudiVZ és SchülerVZ (német egyetemi hallgatói portálok) - használja fel, hogy kapcsolatot teremtsen a fiatalokkal.Az Észak-Rajna-Westfáliai alkotmányvédelem aggodalommal figyeli, hogy a szekta célzott kampányaival egyre több fiatalt hoz el onnan, ahol legtöbb idejüket töltik: mégpedig az otthoni számítógéptől. A német alkotmányvédelem a szcientológia egyház taglétszámának jelentős növekedése miatt megerősítette a megfigyelést.
Az 1954-ben alapított Szcientológia Egyház 1970-ben jelent meg Németországban. A szcientológia (~ „Tudománytan” – „az út, ahogyan tudunk”) egy hit-, tanítás- és szertartásrendszer, melyet eredetileg filozófiaként L. Ron Hubbard alapított és alkalmazott vallásos filozófiának nevezett. A Szcientológia Egyház célja az ember számára a szellemi szabadság elérése.
A szcientológia újabban a YouTube és Twitter, a Facebook, a StudiVZ és a SchülerVC közösségi oldalakon, blogokon és fórumokon álcázott szervezkedésekkel toborozza az új tagokat. Kampányaikban félrevezető jelmondatokat használnak, például „Mondj nemet a drogra és igent az életre” vagy „Fiatalok az emberi jogokért”. Így a gyermekek és fiatalok, akik egy dolgozathoz vagy előadáshoz az interneten gyűjtenek anyagot pár kattintással a szcientológia oldalán kötnek ki.
Pár átkattintással cselez be a szcientológia A gyanútlan netezők profi videóklippek mellett információs anyagot is találnak – és az elismert szervezetek (mint például az ENSZ) linkjeiről egy szempillantás alatt a szcientológiai társaság szervezeteinél landolnak. Ott egy kampányban pozitív képet kapnak a szektáról. Miután ide eljutott az interneten szörföző, a „Fiatalok az emberi jogokért” egyesület felszólítja őket, hogy lépjenek be a szervezetbe. Ha a diák megadja az adatait, a szekta közvetlenül szólítja meg őket.
Világszerte 100.000 tagja van, Németországban mintegy 6000, az Észak-Rajna-Westfáliai tartományban 600 taggal rendelkezik és ez a szám növekvő tendenciát mutat. (A szekta Magyarországon is működik, tagjai jelentős része vállalatirányítási kurzusokat szervező cégekbe tömörül.) A szervezet kampánytevékenységeit igen nagy gonddal álcázza valamilyen karitatív, társadalmilag elfogadott, segítségnyújtásnak látszó működésnek. Ebből a célból igen hangzatos üzeneteket fogalmaz meg, ugyanakkor teljesen nyilvánvalóan felfedezhetők tevékenységében a valódi célok is.
Bander Csilla/ derwestern.de
|
Hírsor
A hét java
|
|